Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dotacja dla Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce znalazło się w elitarnej grupie pięćdziesięciu domów kultury, który otrzyma trzydziestotysięczną dotację na realizację programu Dom Kultury + INICJATYWY LOKALNE, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Projekt będzie realizowany od 20 lutego do 20 listopada na terenie całej gminy Dąbrówka.
Ikona
Projekt o wdzięcznej nazwie „Akcja – Aktywacja” ma na celu poznać oczekiwania i potrzeby mieszkańców gminy Dąbrówka, nawiązać szerszy dialog i przy pomocy animatorów przekonać do większej aktywności i współpracy na rzecz lokalnej społeczności. Ocena zasobów, narzędzi do pracy i oczekiwań samych mieszkańców będzie etapem formułowania diagnozy, co będzie stanowić materiał wyjściowy i edukacyjny dla przede wszystkim pracowników kultury. Raport z diagnozy może także wyznaczać kierunek zmian dla polityki współpracy pomiędzy władzami gminy a samymi mieszkańcami. 
Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich, którzy chcą zabrać głos, odkrywać i rozwijać potencjał, jaki drzemie w mieszkańcach gminy Dąbrówka. Każdy będzie miał możliwość wypowiedzi w zakresie swoich potrzeb, preferencji, oczekiwań i pomysłów. W drugim etapie wybierzemy w konkursie najbardziej interesujące inicjatywy, które pobudzą mieszkańców do działania i urozmaicą ofertę kulturalną centrum kultury. Kilka innowacyjnych pod względem pomysłu i sposobu realizacji inicjatyw lokalnych będzie dofinansowanych jeszcze w tym roku w 100 % kosztów, co mamy nadzieję rozbudzi zainteresowanie mieszkańców i aktywnie włączy ich do działania. 
Stawiamy na aktywnych i kreatywnych mieszkańców, którzy pomogą nam zmienić się dla Was. Liczymy na szeroko pojętą współpracę, na obecność na spotkaniach naszych mieszkańców i na szczery oraz otwarty dialog. Już niebawem pierwsze spotkania i pierwsze kroki w kierunku kształtowania i kreowania nowej oferty Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce. Serdecznie zapraszamy.
/-/ Zespół ochotników i animatorów 
Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce.

Strona oglądana 749 razy.