Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

2 Nocny Bieg Terenowo –Przełajowy WELLER 2. Kołaków ‘44

Nocny bieg terenowo - przełajowy w kołakowskim lesie na stałe wpisał się w kalendarz obchodów rocznicy zrzutu cichociemnych na placówkę odbiorczą Imbryk w gminie Dąbrówka. Impreza gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych. W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, specjalnie zaprojektowany na tę okazję.
Ikona
Dzieci i młodzież przebiegli krótszą trasę. Ich bieg przygotowywał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy z Dąbrówki oraz dąbróweckie gimnazjum. Na biegaczy czekali na mecie rozentuzjazmowali rodzice, dziadkowie i koledzy. Oprócz medali na uczestników czekały gry planszowe o tematyce historycznej ufundowane przez IPN – partnera obchodów oraz  słodkości rozdawane przez maskotkę MUKS-u. W tym biegu wzięło udział 302 uczestników nie tylko z gminy Dąbrówka: w kategorii przedszkolaków pobiegło 47 dzieci; w kategorii klas 1-3 szkól podstawowych – 79 osób; klas 4-6 – 88 osób. Tyle samo młodzieży pobiegło w kategorii gimnazjalnej.
 
W nocnej scenerii odbył się bieg dla dorosłych, który ukończyło 106 zawodników. Trasa na odcinku ok 7 km nie była łatwa. Wytyczyli ją i zaplanowali przeszkody członkowie Fundacji Sprzymierzeni z GROM, do której należą byli żołnierze tej jednostki. Ci którzy czekali na mecie nie mieli wątpliwości jak trudne były przeszkody: biegacze docierali na metę umorusani błotem, ale bardzo zadowoleni. Nie było 1, 2 i 3 miejsca. Wszyscy biegli w jednym celu: aby uczcić pamięć 316 żołnierzy cichociemnych.

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce

Strona oglądana 893 razy.