Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rozpoczęcie projektu ,,Usługi asystenta osobistego szansą na samodzielność''

Z przyjemnością informujemy, iż Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego od dnia 1 października 2018 r. rozpocznie świadczenie usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego pt. „Usługi asystenta osobistego szansą na samodzielność”.
Ikona
Z usług asystenckich będą mogły skorzystać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności z terenu Warszawy i 7 powiatów ościennych: legionowskiego, wołomińskiego, mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego.

•       Usług asystenckie świadczone będą codziennie od 7.00 do 22.00
•       Punkt asystencki (zapisy) czynny będzie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00
•       Asystenci będą świadczyć pomoc w przemieszczaniu się w obrębie miejsca zamieszkania, pomoc w dotarciu do podmiotów realizujących działania w zakresie zdrowotnym, rehabilitacyjnym, edukacyjnym, zawodowym, opiekuńczym, aktywizującym, towarzyszyć w załatwianiu spraw urzędowych, kontaktach społecznych, kulturalnych itp.
Osoby z niepełnosprawnościami zainteresowane korzystaniem ze wsparcia asystenckiego od października 2018 r. mogą kontaktować się z Fundacją pod numerem telefonu (22) 400 50 73.

Z poważaniem,

Joanna Bryk

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Strona oglądana 419 razy.