Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„ZŁOTE GODY” - Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Złote Gody to wyjątkowa rocznica, którą obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykły jubileusz, którym może pochwalić się niewiele par małżeńskich.
Ikona
W  niedzielę 2 grudnia 2018 roku, aż cztery pary z gminy Dąbrówka obchodziły  50-lecie pożycia małżeńskiego. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, którą specjalnie na tę okazje celebrował proboszcz z Kościoła p.w. Krzyża Świętego w Dąbrówce. 

Następnie Wójt Gminy Radosław Korzeniewski pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził swoje uznanie, podziw i szacunek,  doceniając fakt, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, pary te, konsekwentnie dochowały  przysięgi małżeńskiej, złożonej przecież ponad pięćdziesiąt lat temu.  

-„ Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię. Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem i wytrwałością dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza” – stwierdził w okolicznościowym przemówieniu Wójt. Dokonał on również uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo jubilatom, prócz odznaczeń, wręczono także pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wszystkim świętującym rocznicę ślubu miłe i serdeczne życzenia złożyła także Dorota Wróbel - zastępca Wójta Gminy Dąbrówka.
Wśród uhonorowanych par znaleźli się:

1. Eugenia i Marian Zych z Dział Czarnowskich
2. Marianna i Marian Mędrzyccy z Trojan
3. Teresa i Benedykt Kryszkiewicz z Dąbrówki
4. Marianna i Sylwester Kostrzewa z Karpina

Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.
Szanownym Jubilatom gratulujemy „Złotych Godów” i  życzymy kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych.
 Lidia Sikorska-Księżnik

Strona oglądana 952 razy.