Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2019

W minioną sobotę w Dąbrówce, na boisku piłkarskim, odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP gminy Dąbrówka.
Ikona
W zawodach udział wzięło 7 drużyn z Grupy A (męskie drużyny pożarnicze) i  5 drużyn z Młodzieżowych drużyn pożarniczych.Komisję sędziowską powołał  Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie bryg. Wiesław Drosio, a sędzią głównym był mł. bryg. Piotr Stach.
Wszystkie zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była sztafeta 7 x 50 m, w której drużyna obiegała przygotowany teren, przekazując zamiast pałeczki prądownicę, po drodze wykonując różne zadania i pokonując przeszkody m.in. skok przez płotek, rów, tyczki, pokonanie ścianki. W drugiej konkurencji – ćwiczeniu bojowym, należało jak najszybciej zbudować linię ssawną,  linię główną i dwie linie gaśnicze. Zadanie roty pierwszej to złamanie bądź obrócenie tarczy, drugiej przewrócenie pachołków prądem wody. W obu konkurencjach liczył się czas.  
W duchu sportowej rywalizacji, dobrej atmosferze oraz przy strażackim dopingu  I miejsce zdobyła OSP Lasków, II miejsce zajęła OSP Chajęty a III OSP Ślężany. Natomiast klasyfikacja końcowa rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wypadła następująco: I miejsce MDP Ślężany, II miejsce MDP Chajęty, III miejsce przypadło MDP z Dąbrówki. Poza okolicznościowymi pucharami dla najlepszych były także gratulacyjne dyplomy, które otrzymały wszystkie startujące drużyny. Dodatkowo dla zespołów, które znalazły się na podium były także nagrody pieniężne w postaci bonów zaś dla drużyn MDP pamiątkowe koszulki. Trofea i nagrody osobiście wręczyli Wójt Gminy Dąbrówka – Radosław Korzeniewski oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Dąbrówce – Sławomir Berliński. Zwycięzców czekają kolejne zmagania, tym razem na szczeblu powiatowym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim startującym drużynom za udział w zawodach, a druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych za stałą współpracę oraz gotowość bojową i pomoc niesioną mieszkańcom gminy Dąbrówka.

Strona oglądana 700 razy.