Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Informacja dotycząca wymiany wodomierzy w miejscowości Dąbrówka

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dąbrówce uprzejmie informuje, ze od dnia 08-07-2019r Zakład realizuje program wymiany istniejących wodomierzy na wodomierze z nakładką radiową, która umożliwia zdalny odczyt stanu zużycia wody w dowolnym terminie oraz kontrolowanie wszelkich prób uszkodzenia wodomierzy.
Ikona


Wymiana lub montaż wodomierzy u odbiorców wody po raz pierwszy, przeprowadzany jest na koszt Zakładu bez konieczności pobierania jakichkolwiek dodatkowych opłat podczas wymiany i montażu. Wymieniane lub montowane po raz pierwszy wodomierze są własnością Zakładu i stanowią jeden z elementów systemu rozliczania zużytej wody.

W celu usprawnienia wymiany i montażu wodomierzy prosimy użytkowników lokali o:
• przygotowanie miejsca wymiany poprzez umożliwienie swobodnego dostępu do wodomierzy w lokalu,
• sprawdzenie, czy zostały założone plomby na wodomierzach,
• sprawdzenie, czy dodatkowo dokonano wymiany zaworów kulowych odcinających zasilanie wody i potwierdzenie na protokole ich ilość (montaż zaworu jest konieczny tylko w przypadku stwierdzenia jego uszkodzenia lub jego braku),
• sprawdzenie, czy zostały odnotowane i spisane przez wykonawcę odczyty stanu zużycia wody na zdemontowanych wodomierzach,
• czytelne potwierdzenie wykonania zlecenia.

Powodzenie całego programu wymiany i montażu wodomierzy uzależnione jest od zainstalowania wodomierzy z nakładką do zdalnego odczytu we wszystkich nieruchomościach w Dąbrówce. Dlatego prosimy użytkowników o obecność w dniu wymiany lub szybki kontakt z wykonawcą w razie nieobecności w celu umówienia terminu wymiany.

Strona oglądana 519 razy.